DIY ideas

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ano, jsem ,,ulítlá'' na spoustu věcí a samozřejmě veškeré bloky, papíry, krásné propisky, diáře, pásky a vůbec všechny papírenské věci nevyjímaje! Byla bych schopna vykoupit celé papírnictví, ale přeci jen moje touha tvořit a mít také něco originálního, něco s kouskem sebe je tak lákavá! A co teprve ten pocit, když se Tě kamarádka zeptá, kde jsi koupila ten krásný blok a Ty můžeš s hrdostí říct, že jsi si ho vyrobila sama?! :)

Vlastní poznámkový blok! Konečně jsem se odhodlala a řekla si, že si přeci také můžu udělat radost. 

Takže tady je malá inspirace ... :)


Co budu potřebovat?
tvrdé desky (ze starého diáře nebo bloku)
obyčejný sešit o stejné velikosti a nejlépe i šířce
oboustranná lepicí pásku nebo lepidlo
ozdobné barevné papíry
izolepu
nůžky
tužku
gumu (obyčejnou nebo ozdobnou)

Jako první jsem ze starého diáře vytrhla ,,náplň'' (všechny jeho listy), tak aby mi zůstaly jen tvrdé desky.


Poté jsem si vzala ozdobné papíry na které jsem si zespodu obkreslila kolečka různých velikostí podle izolepy, ale vhodné by bylo i použití kružítka, které jsem bohužel já k dispozici neměla.


Kolečka jsem vystřihla a rozložila po přední straně desek, abych měla představu jak bude uspořádání vypadat. Pak jsem je postupně všechny přilepila oboustrannou lepicí páskou, kterou jsem se snažila nalepit co nejvíce do stran, aby kolečka co nejlépe držela.


Já osobně jsem se zamilovala do ozdobných gum, které se u nás prodávají v galanterii. Protože jsem celý sešit ladila do růžové, vybrala jsem takovou i gumu. Její konec jsem přichytila oboustrannou páskou za vnitřní stranu desek a ještě jsem jí zajistila obyčejnou izolepou. Gumu jsem přetáhla kolem celých desek a napnula, tak, aby pak celý blok držela u sebe a její konec jsem opět přilepila, tentokrát na horní stranu desek.


Obě vnitřní strany desek jsem polepila oboustrannou lepicí páskou a poté jsem do nich vlepila obyčejný sešit za jeho slabé desky.


A blok máme hotový! :)

,,Dovylepšit'' si ho můžete dle své fantazie. Já jsem si ještě na přední vnitřní stranu desek dodělala papírovou kapsičku a připevnila lepicí štítky.


Příjemné tvoření :)

Žádné komentáře:

Okomentovat